Angielski - ciekawostkiKursy języka angielskiego dla dzieci

30 września 2021

W Lingua Pro zajęcia z języka angielskiego są prowadzone metodą bezpośrednią. Oznacza to, że skupiamy się głównie na mówieniu w języku angielskim, aby nasi kursanci mogli swobodnie posługiwać się w tym językiem w przyszłości. Lingua Pro prowadzi zarówno indywidualne zajęcia z języka angielskiego, jak i zajęcia grupowe. Dużą popularnością cieszą się zajęcia z języka angielskiego...

W Lingua Pro zajęcia z języka angielskiego są prowadzone metodą bezpośrednią. Oznacza to, że skupiamy się głównie na mówieniu w języku angielskim, aby nasi kursanci mogli swobodnie posługiwać się w tym językiem w przyszłości. Lingua Pro prowadzi zarówno indywidualne zajęcia z języka angielskiego, jak i zajęcia grupowe. Dużą popularnością cieszą się zajęcia z języka angielskiego dla dzieci.

Dlaczego warto?

Dzieci mają naturalne predyspozycje do uczenia się języków obcych, co ułatwia im naukę nowopoznanego języka. W Lingua Pro łączymy te naturalne predyspozycje dzieci z nauką języka angielskiego. Podczas kursów dla dzieci łączymy przyjemne z pożytecznym, bawiąc się i grając różne gry językowe, np. gramy w gry planszowe, układamy puzzle, rysujemy, jednocześnie poznając nowe słownictwo oraz wypowiadając się pełnymi zdaniami. Ponadto kurs języka angielskiego dla dzieci pozwala na opanowanie też innych sprawności językowych, czyli czytania i pisania, mimo że jest głównie nastawiony na efektywne posługiwanie się językiem angielskim. Jeśli chodzi o gramatykę, to w Lingua Pro skupiamy się na tym, jak wyrazić, np. posiadanie albo chęć zrobienia czegoś, zamiast uczyć naszych kursantów skomplikowanych reguł gramatycznych. Gramatyka jest więc przedstawiana w różnych kontekstach i użyciach. Pozwala to na szybkie użycie odpowiedniej struktury gramatycznej podczas konwersacji zamiast domyślania się którego czasu powinniśmy akurat użyć.

Zajęcia z języka angielskiego dla dzieci

Zajęcia z języka angielskiego dla dzieci mogą odbywać się stacjonarnie lub online, natomiast trwają 45 minut (1-3 osoby) lub 60 minut (4 i więcej osób). Na zajęcia można zapisywać dzieci w wieku 3-12 lat. Dzieci w wieku 3-5 są uczone metodą Play me, natomiast dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-12 lat – metodą Talking Kids.

Play me

Zajęcia prowadzone metodą Play me są przeznaczone dla dzieci w wieku 3-5 lat. Play me to zajęcia, które łączą w sobie muzykę i ruch. Podczas zajęć wykorzystywane są specjalne maty edukacyjne, które pomagają w dziecku w zapamiętywaniu i uczeniu się nowego języka. Dzieci również śpiewają i uczą się wierszyków, aby nauczyć się nowego języka. 3-5-latki systematycznie poznają nowe słówka, aby nauczyć się budować całe zdania. Metoda Play me wydłuża również koncentrację u dzieci, nawet tych najbardziej ruchliwych.

Po każdych zajęciach uczniowie otrzymują naklejki, które mogą umieścić na specjalnym plakacie, który otrzymali w zestawie dla ucznia.

Ucząc metodą Play me, realizujemy kilka bloków tematycznych. Na poziomie I są to: ACTIVITIES, VEHICLES, FOOD, FARM, AFRICAN ANIMALS, CHRISTMAS, HOUSE, FAIRY TALES, a na poziomie II: CLOTHES, HOLIDAY, ROOMS, PUBLIC PLACES, JOBS, FRUIT, VEGETABLE, WEATHER.

Talking Kids

Zajęcia prowadzone metodą Talking Kids są przeznaczone dla 6-12-latków. Podczas tego typu zajęć opowiadamy historyjki, konwersujemy, opisujemy obrazki i zadajemy pytania. Dla urozmaicenia zajęć wzbogacamy zajęcia o gry i zabawy językowe. Podczas zajęć metodą Talking Kids dzieci uczą się jak używać języka obcego w praktyce, a także rozwijają umiejętności: rozumienia i mówienia pełnymi zdaniami.

Zajęcia dla 6-12-latków, czyli te prowadzone metodą Talking Kids, są oparte na metodzie bezpośredniej. Ponadto gramatyka i słownictwo, które znajdują się w podręczniku, są skorelowane ze standardami Cambridge University Examination Syndicate.

Kurs języka angielskiego dla dzieci w Lingua Pro to czysta przyjemność dla najmłodszych, ponieważ nasze kursy dla dzieci to połączenie nauki i zabawy. W ten sposób uczą się wypowiadać pełnymi zdaniami i rozwijają swoje kompetencje językowe, a także mają okazję porozmawiać w języku obcym.

 Autor: Kinga lektora języka angielskiego dla dzieci i dorosłych w szkole Lingua Pro w Bydgoszczy 

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl