Angielski - ciekawostkiSuper Bowl

14 lutego 2022

Super Bowl to najważniejsze wydarzenie sportowe w Stanach Zjednoczonych. Super Bowl gromadzi rzesze fanów na stadionie oraz przed telewizorami. Dzień ten potocznie nazywa się Super Sunday lub Super Bowl Sunday. Czym jest Super Bowl? Super Bowl to mecz finałowy o mistrzostwo w futbolu amerykańskim ligi NFL (National Football League). Pierwsza edycja Super Bowl miała miejsce...

Super Bowl to najważniejsze wydarzenie sportowe w Stanach Zjednoczonych. Super Bowl gromadzi rzesze fanów na stadionie oraz przed telewizorami. Dzień ten potocznie nazywa się Super Sunday lub Super Bowl Sunday.

Czym jest Super Bowl?

Super Bowl to mecz finałowy o mistrzostwo w futbolu amerykańskim ligi NFL (National Football League). Pierwsza edycja Super Bowl miała miejsce w 1966 roku, zastępując NFL Championship Game. Zwycięzca każdej edycji otrzymuje trofeum Vince’a Lombardiego. Sam Vince Lombardi był trenerem pierwszej drużyny, która wygrała Super Bowl – Green Bay Packers. Dziś uważa się go za najwybitniejszego trenera futbolistów amerykańskich w historii tej dyscypliny.

Nie tylko futbol

Super Bowl to nie tylko wielkie wydarzenie sportowe, ale również kulturowe. Half-time show, czyli przerwa w połowie meczu o mistrzostwo, to integralna część Super Bowl. Wtedy też ma miejsce koncert muzyczny, w którym biorą udział największe gwiazdy światowej sceny muzycznej. Dla artystów, którzy występują podczas half-time show, jest to wielkie wyróżnienie.

Super Bowl LVI

W 2022 roku Super Bowl odbył się po raz 56. Finał miał miejsce w niedzielę, 13 lutego, na stadionie SoFi Stadium w Inglewood w Kalifornii. O trofeum Vince’a Lombardiego rywalizowały drużyny: Los Angeles Rams i Cincinnati Bengals. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Los Angeles, która po raz drugi wygrała Super Bowl. Natomiast podczas half-time show wystąpiły największe gwiazdy rapu, czyli Snopp Dogg, Dr. Dre, Eminem, Kendrick Lamar oraz Mary J. Blidge. W przerwie (niespodziewanie!) wystąpił również 50 Cent.

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 20:00
Linguapro © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl