Angielski - ciekawostkiFordonJapońskiNiemieckiRosyjskiKursy językowe dla dzieci w Lingua Pro

4 października 2021

Co wyróżnia kursy językowe w Lingua Pro? Czym różnią się od lekcji w szkole? Kursy dla dzieci w Lingua Pro przygotowywane są w oparciu o metodę bezpośrednią, która pomaga wzbogacić umiejętności językowe najmłodszych. Działamy według zasady „słuchaj, mów, czytaj i pisz”, ponieważ w ten sposób dzieci mogą szybciej i przyjemniej nauczyć się komunikacji w języku...

Co wyróżnia kursy językowe w Lingua Pro? Czym różnią się od lekcji w szkole?

Kursy dla dzieci w Lingua Pro przygotowywane są w oparciu o metodę bezpośrednią, która pomaga wzbogacić umiejętności językowe najmłodszych. Działamy według zasady „słuchaj, mów, czytaj i pisz”, ponieważ w ten sposób dzieci mogą szybciej i przyjemniej nauczyć się komunikacji w języku obcym. Nasz sposób nauczania sprzyja rozwijaniu umiejętności rozumienia ze słuchu, której dzieci potrzebują na każdej lekcji w szkole. Dzięki temu, że minimalizujemy użycie języka polskiego podczas zajęć uczniowie nabywają zdolność rozumienia z kontekstu. Dbamy o to, aby dzieci odpowiadały na nasze pytania pełnymi zdaniami, co może zachęcić je do budowania dłuższych wypowiedzi również w języku ojczystym. Usystematyzowane, liczne powtórki i pomoce wizualne w postaci kolorowych obrazków ułatwiają utrwalenie wiedzy zdobytej na zajęciach. Ważnym elementem naszych lekcji są aktywizujące gry językowe oraz wzbogacone o piosenki zajęcia ruchowe.

Czego dokładniej nauczą się dzieci?

Dzieci nauczą się nie tylko nazywać przedmioty wokół nich, lecz dowiedzą się, jak opowiadać o sobie w języku obcym. Program nauczania obejmuje poza tym naukę liczenia, poznanie nazw kolorów, nazw zwierząt, opowiadanie o członkach rodziny oraz formach spędzania czasu wolnego. Poruszamy temat zdrowego jedzenia oraz nawyków żywieniowych dzieci, a także rozmawiamy o tym, co lubią lub czego nie lubią jeść. Na późniejszych etapach dzieci skupiają się też na słownictwie związanym ze szkołą, ubraniami, pogodą i kalendarzem. Dzieci nauczą się poprawnie odmieniać czasowniki, zadawać pytania i na nie odpowiadać, łączyć zdania z pomocą spójników, jak również argumentować swoje wybory. Dzieci kształcą się też w czytaniu i pisaniu.

Na zajęcia z jakich języków mogą uczęszczać dzieci?

W Lingua Pro dbamy o różnorodność, dlatego pozostawiamy rodzicom szeroki wybór. Organizujemy zajęcia z języka angielskiego oraz języka niemieckiego, z którymi dzieci najczęściej mają styczność w szkołach podstawowych. Postanowiliśmy umożliwić rodzicom zapisanie swoich pociech na język hiszpański lub japoński. Ponadto możemy zorganizować zajęcia z francuskiego, rosyjskiego, chińskiego oraz włoskiego.

Jakie formy kursów oferujemy?

Rodzice mogą zdecydować się na kurs stacjonarny lub kurs online. Nie rekomendujemy zapisywania dzieci na zajęcia hybrydowe, ponieważ podczas nich trudniej skupić uwagę uczniów. W naszej ofercie znalazły się kursy indywidualne online w cenie 70 zł za 45 min. lub w cenie 80 złotych w szkole. Dzieci mogą uczyć się również w tzw. tandemach, czyli w parach (50 zł/45 min. online lub w szkole). Możemy też zorganizować zajęcia dla większej grupy, która liczy najczęściej od 3 do 5 uczniów. Ich koszt wacha się od 30 do 50 złotych w zależności od ilości osób oraz czasu trwania zajęć.

Nauka języka obcego w naszej szkole to dla dzieci przyjemność, dlatego chętnie wracają na zajęcia i przyswajają nowe słowa i zdania. Zapraszamy do zapisów przez formularz https://linguapro.langlion.com/forms/zapisy-dla-dzieci

Autor: Sandra – lektorka języka niemieckiego w szkole Lingua Pro

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl