JapońskiOkinawa

21 kwietnia 2022

Na naszym blogu możecie przeczytać artykuł o dialekcie z Okinawy (jap. 沖縄) i nauczyć się kilku słówek. Tak więc, tym razem czas na garść informacji dotyczących jednej z wysp Japonii 1. Wyspa leży na Oceanie Spokojnym i jest najdalej na południe wysuniętą prefekturą Japonii. 2. Temperatura wody na Okinawie nigdy nie spada poniżej 20 stopni,...

Na naszym blogu możecie przeczytać artykuł o dialekcie z Okinawy (jap. 沖縄) i nauczyć się kilku słówek. Tak więc, tym razem czas na garść informacji dotyczących jednej z wysp Japonii

1. Wyspa leży na Oceanie Spokojnym i jest najdalej na południe wysuniętą prefekturą Japonii.

2. Temperatura wody na Okinawie nigdy nie spada poniżej 20 stopni, a temperatura powietrza osiąga około 30 stopni w miesiącach letnich.

3. Przez prawie pół roku trwa pora deszczowa.

4. Jest to ulubiony cel podróżniczy Japończyków, ponieważ nie przypomina tej Japonii pełnej kwiatów wiśni, wysokich drapaczy chmur z górą Fuji w tle. Tutaj mamy do czynienia z niezliczonymi plażami, nieskazitelnie białym piaskiem i wiecznie błękitnym niebem.

5. Przylądek Manzamo jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na wyspie, a malowniczy 20-metrowy klif w kształcie trąby słonia jest obowiązkowym punktem wycieczki.

6. Na wyspie mieści się oceanarium Churaumi, które uznawane jest za najlepsze w Japonii. Można w nim podziwiać morskie stworzenia z Okinawy, zaczynając od naturalnie oświetlonego zbiornika z rafą koralową. Ponadto znajduje się tam zbiornik z największymi rybami na świecie, baseny z delfinami, manatami i żółwiami morskimi.

7. Można tam znaleźć miejsce światowego dziedzictwa UNESCO (od 2000 roku), czyli zamek Shuri. Położony jest na niewielkim wzgórzu, otoczony murami.

8. Na Okinawie żyje najwięcej stulatków. Za pewno ma na to wpływ nieśpieszny tryb życie i dużo słońca

9. Podstawą gospodarki jest rybołówstwo oraz uprawa ryżu, trzciny cukrowej, bananów, ananasów, mandarynek i batatów.

10. Podczas II wojny światowej na Okinawie miała miejsca jedna z najkrwawszych bitew, tzw. bitwa o Okinawę. Doszło tam do operacji desantowej amerykańskich wojsk, która spotkała się z obroną Japończyków. Walki trwały około trzech miesięcy, a podczas nich zginęło kilkadziesiąt tysięcy osób.

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl