JapońskiAkupunktura

9 stycznia 2018

Akupunktura, tak jak akupresura ma swoje korzenie w tradycyjnej medycynie chińskiej i tak samo ważne są przy jej wykorzystaniu rozmieszczone na całym ciele meridiany. Różnica jedynie jest taka, że zamiast uciskania kanałów energetycznych, nakłuwa się je specjalnymi igłami. Oczywiście nie jest to sposób na wyleczenie każdej choroby. Jest to jedynie naturalna metoda oparta na wykorzystaniu...

Akupunktura, tak jak akupresura ma swoje korzenie w tradycyjnej medycynie chińskiej i tak samo ważne są przy jej wykorzystaniu rozmieszczone na całym ciele meridiany. Różnica jedynie jest taka, że zamiast uciskania kanałów energetycznych, nakłuwa się je specjalnymi igłami. Oczywiście nie jest to sposób na wyleczenie każdej choroby. Jest to jedynie naturalna metoda oparta na wykorzystaniu – jako czynnika leczącego – mobilizacji sił witalnych organizmu w walce z chorobą, jego zdolności do samoregulacji i samo regeneracji. Wiadomym jest, że w wielu chorobach nie obędzie się bez szkodliwych środków chemicznych, jednak warto jest pamiętać też o tych starych, sprawdzonych metodach, którymi ludzie przez tysiące lat leczyli się z pozytywnym skutkiem. Obecnie wielu lekarzy łączy obie metody.
i dzięki temu rezultaty są jeszcze większe, wystarczy jedynie znaleźć złoty środek. Metoda ta jest co raz bardziej popularna na całym świecie, a w Japonii w szczególności, gdyż naród ten opiera się głównie na medycynie naturalnej pochodzącej z Chin. Początki akupunktury związane są ze starożytnymi Chinami. Istnieje wiele dowodów na stosowanie tej metody na terenie dzisiejszych Chin już w epoce neolitu, zwanego również epoką kamienia gładzonego (w okresie trwającym od 10 000 do 4000 lat p.n.e.). W wykopaliskach w Toudaowa (środkowa Mongolia) znaleziono w 1963 roku ostre odłamy kamienia zwane bian, pochodzące z neolitu, które eksperci uważają za najstarsze na świecie prymitywne, kamienne igły używane do zabiegów akupunktury. Kolejnym dowodem są znalezione małe kamienne igły z jaspisu w ruinach pałacu cesarskiego dynastii Shang (1765-1123 p.n.e.). Zgodnie z legendą, akupunktura zrodziła się z postrzeżeń dawnych chińskich wojowników, którzy zauważyli, że ból znika po zranieniu się strzałami z łuku. Akupunktura to nie tylko nakłuwanie skóry rąk, nóg czy tułowia. Istnieje bowiem metoda określana jako Nowa Akupunktura Czaszki (ang. YNSA – Yamamoto New Scalp Acupuncture). Metoda ta została odkryta jako nowa forma terapii czaszki przez japońskiego chirurga i akupunkturzystę Toshikatsu Yamamoto w latach 60-tych XX wieku. YNSA stosuje się zarówno u dorosłych jak i u dzieci, a polega na nakłuwaniu skóry głowy krótkimi igłami. Wymaga to dużego doświadczenia i cierpliwości. YNSA stosuje się przy schorzeniach neurologicznych, schorzeniach układu ruchu, bólach różnego pochodzenia, chorobach naczyniowych, chorobach wirusowych, schorzeniach jamy ustnej, uszu i oczu, przy zaburzeniach hormonalnych i wielu innych. Co ciekawe, metoda ta może być stosowana także u zwierząt, np. japoński weterynarz Noriko Nashikaku, dzięki YNSA pomaga psom cierpiącym na porażenia, złamania oraz bóle stawów i kręgosłupa.

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl