JapońskiWielkanoc w Japonii

5 kwietnia 2023

Wielkanoc w Japonii W Japonii Wielkanoc nie jest tradycyjnym świętem religijnym, jak w krajach zachodnich. Wielu Japończyków nie praktykuje chrześcijaństwa, a większość chrześcijan w Japonii to osoby związane z mniejszością etniczną, np. Filipińczycy. Mimo to, w niektórych miejscach w Japonii można zobaczyć elementy Wielkanocy, takie jak jajka i króliki, które są symboamami świąt w kulturze...

Wielkanoc w Japonii

W Japonii Wielkanoc nie jest tradycyjnym świętem religijnym, jak w krajach zachodnich. Wielu Japończyków nie praktykuje chrześcijaństwa, a większość chrześcijan w Japonii to osoby związane z mniejszością etniczną, np. Filipińczycy.
Mimo to, w niektórych miejscach w Japonii można zobaczyć elementy Wielkanocy, takie jak jajka i króliki, które są symboamami świąt w kulturze zachodniej. W niektórych sklepach można kupić ozdoby wielkanocne i słodycze w kształcie jajek lub królików.

Święta w Japonii wiosną

Jednakże w Japonii, w kwietniu odbywa się kilka ważnych tradycyjnych świąt, takich jak Święto Kwitnącej Wiśni (Hanami), które jest czasem podziwiania kwitnących drzew wiśniowych, a także Święto Dzieci (Kodomo no Hi), które jest dniem poświęconym dzieciom i ich zdrowiu i szczęściu.

Życzenia po japońsku

Aby powiedzieć „Happy Easter” po japońsku, można użyć zwrotu 「イースターおめでとう」(Iisutaa omedetou), co dosłownie oznacza „Gratulacje z okazji Wielkanocy”. Można też użyć słowa 「復活祭」(Fukkatsusai), które oznacza Wielkanoc, i powiedzieć 「復活祭おめでとう」(Fukkatsusai omedetou), co również oznacza „Gratulacje z okazji Wielkanocy”.
Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl