NiemieckiBerlińskie muzea dla dzieci

17 września 2021

Alice-Museum für Kinder Berlińskie Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe (FEZ-Berlin) to największy w Europie kompleks atrakcji dla dzieci, w którym na dzieci oprócz pływalni, hali sportowej oraz kina czekają na dzieci sala teatralna oraz laboratorium artystyczne. Alice-Muzeum zostało stworzone, aby zaspokoić dziecięcą ciekawość i chęć poznania świata. Dzieci mają możliwość dotykania wszystkich eksponatów. Zmieniające się wystawy obejmują tematy...

  • Alice-Museum für Kinder

Berlińskie Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe (FEZ-Berlin) to największy w Europie kompleks atrakcji dla dzieci, w którym na dzieci oprócz pływalni, hali sportowej oraz kina czekają na dzieci sala teatralna oraz laboratorium artystyczne.

Alice-Muzeum zostało stworzone, aby zaspokoić dziecięcą ciekawość i chęć poznania świata. Dzieci mają możliwość dotykania wszystkich eksponatów. Zmieniające się wystawy obejmują tematy z zakresu sztuki, polityki, gospodarki, globalizacji oraz życia codziennego. Mali odkrywcy dowiedzą się wielu rzeczy o pieniądzach, rodzinie i historii Niemiec. W muzeum poruszane są również tematy trudne, ale ważne np.: podczas wystawy pt. „Opowiedz mi coś o śmierci” („Erzähl mir was vom Tod”).

  • MACHmit! Museum für Kinder

Stary kościół zyskał nowe życie i stał się muzeum dla miłośników baśni braci Grimm. Dzieci mogą, a nawet muszą dotykać eksponatów, czyli bawić się i poznawać! Nic złego nie stanie się, gdy dziecko przeniesie zabawki w inne miejsca. W muzeum liczy się przede wszystkim dobra zabawa oraz przekazywanie dzieciom wiedzy na temat ekologii oraz obcych kultur.  Do stałych działów wystawowych Muzeum należy własna drukarnia, gabinet lustrzany oraz tradycyjny sklepik z mydłami.

  • ANOHA 

To nowopowstałe muzeum dla najmłodszych, które kieruje swoją wystawę do dzieci od 3 do 10 lat. Dzieci zobaczą ponad 150 różnych rzeźb zwierząt, ogromną drewnianą arkę Noego. Małym gościom wolno tutaj wspiąć się na grzbiet słonia, ujeżdżać zebrę i głaskać krowy. Muzeum jest przyjazne środowisku, a figury zwierząt zostały w całości wykonane z przedmiotów pochodzących z recyklingu – ze starych puszek, lamp stojących, piłek i skrawków materiałów. ANOHA w żartobliwy sposób zachęca dzieci do rozwijania własnych pomysłów, poznawania żydowskiej kultury i myślenia o pełnym szacunku współistnieniu ludzi, zwierząt i natury.

Autor: Sandra lektorka języka niemieckiego w szkole językowej Lingua Pro w Bydgoszczy

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl