VariousJak zostać poliglotą?

22 listopada 2022

Jeżeli uczysz się języka obcego to zapewne wiesz jak trudno zapamiętać, a potem płynnie powiedzieć te wszystkie nauczone słowa.  Zapewne zastanawiasz się też jak to jest możliwe, że niektóre osoby potrafią nauczyć się pięciu, dziesięciu, a nawet dwudziestu języków obcych. Po pierwsze musisz nauczyć się choć jednego języka obcego w stopniu średnio-zaawansowanym, aby później zostać...

Jeżeli uczysz się języka obcego to zapewne wiesz jak trudno zapamiętać, a potem płynnie powiedzieć te wszystkie nauczone słowa.  Zapewne zastanawiasz się też jak to jest możliwe, że niektóre osoby potrafią nauczyć się pięciu, dziesięciu, a nawet dwudziestu języków obcych.
Po pierwsze musisz nauczyć się choć jednego języka obcego w stopniu średnio-zaawansowanym, aby później zostać poliglotą. Może to być na przykład język angielski, bo na pewno warto znać właśnie ten język.
Kolejnym krokiem będzie nauczenie się drugiego języka obcego na przykład języka hiszpańskiego. Zapewne nauczenie się kolejnego języka obcego będzie znacznie szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze, ponieważ masz już pewnie wypracowany swój własny sprawdzony i efektywny sposób nauki języka obcego i rozumiesz na czym ten proces polega.

W tym momencie możesz już myśleć o nauce kolejnych języków obcych w tempie o jakim wcześniej nie marzyłeś, ucząc się nawet kilku języków obcych na raz, ponieważ języki z danej grupy językowe są do siebie podobne w około 80 %, tak więc pozostaje ci tylko do nauki nowego języka tylko jakieś 20 % słownictwa. Zasady gramatyczne będą zasadniczo takie same lub podobne.

Jeżeli umiesz język angielski to kolejnym językiem (germańskim) w tej grupie będzie język niemiecki, holenderski, szwedzki, duński, norweski. Jeżeli umiesz język hiszpański to szybko nauczysz się innego języka romańskiego na przykład języka włoskiego, portugalskiego, francuskiego, rumuńskiego. Z pewnością umiesz też język polski, dlatego nauczenie się innego języka słowiańskiego będzie dla ciebie bardzo proste, a chodzi tutaj na przykład o język język czeski, słowacki, słoweński, chorwacki, ukraiński, rosyjski.
Możesz obejrzeć film na ten sam temat na naszym kanale YouTube https://youtu.be/Kcoc5cc4W90
Autor: Leszek – Lektor języka niemieckiego w szkole językowej Lingua Pro w Bydgoszczy
Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 20:00
Linguapro © 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl