VariousJakie kursy językowe oferuje szkoła językowa Lingua Pro?

16 lutego 2023

Jakie kursy językowe oferuje szkoła językowa Lingua Pro? W ofercie znajduje się aż 8 języków obcych, z którymi możesz zacząć swoją przygodę ze skuteczną nauką w naszej szkole językowej. Kursy odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i online, a także hybrydowo w czasie rzeczywistym. Różnorodność form zajęć daję dużą elastyczność w dopasowaniu rodzaju kursu językowego do...

Jakie kursy językowe oferuje szkoła językowa Lingua Pro?

W ofercie znajduje się aż 8 języków obcych, z którymi możesz zacząć swoją przygodę ze skuteczną nauką w naszej szkole językowej. Kursy odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i online, a także hybrydowo w czasie rzeczywistym. Różnorodność form zajęć daję dużą elastyczność w dopasowaniu rodzaju kursu językowego do Twoich potrzeb i preferencji.

Które zajęcia wybrać, w grupie czy indywidualnie?

Obie formy zajęć, zarówno w grupie, jak i indywidualnie mają swoje zalety. Uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w grupie mamy możliwość szybszego przełamania bariery językowej, gdyż znajdujemy się w gronie osób o zbliżonym poziomie języka obcego i łatwiej nam dzięki temu zdobyć się na odwagę, żeby mówić i popełniać błędy, bo na nich właśnie opiera się robienie postępów. Nie tylko uczymy się na własnych potyczkach językowych, ale również na pomyłkach pozostałych uczestników kursu. Podsumowując, tak naprawdę ze skupieniem uczymy się płynnej i poprawnej wymowy przez cały czas trwania zajęć, nawet, wtedy gdy sami nie udzielamy odpowiedzi. Dodatkowo popełnianie błędów sprzyja rozluźnieniu atmosfery zajęć oraz zbliża do siebie uczestników kursu językowego, bo nikt nie jest idealny.

Natomiast zajęcia indywidualne skierowane są do osób nastawionych na szybkie osiągnięcie efektów w postaci swobodnej komunikacji w danym języku obcym. Osoby podejmujące się kursu indywidualnego lubią działać w pojedynkę, są bardzo skoncentrowane i efektywnie wykorzystują każdą minutę kursu, prowadząc konwersację jeden na jeden z lektorem. Dodatkowym atutem zajęć indywidualnych jest większa swoboda w wyborze terminu zajęć i możliwość dobrania tematycznych materiałów na lekcję.

Jakie zalety płynną z nauki języka obcego metodą bezpośrednią?

W szkole językowej Lingua Pro prowadzimy zajęcia według metody bezpośredniej nauki języka z wykorzystaniem podejścia metody Callan’a. Charakterystyczne dla tej metody nauki języka jest:

– Konwersacje zajmują aż 85% czasu lekcji.

– Materiał wprowadzany jest w formie licznych pytań i odpowiedzi – w ten sposób poznaje się struktury językowe i gramatykę.

– Kładzie się nacisk na praktyczną naukę języka.

– Zajęcia prowadzone są w języku, którego chcemy się nauczyć, nie polegamy na tłumaczeniu na j. ojczysty. Takie podejście pozwala nam lepiej zrozumieć daną koncepcję i uczyć się języka w różnych kontekstach, sytuacjach, w jakich możemy zastosować dane słownictwo czy struktury gramatyczne.

Zalety nauki języka nowoczesną metodą bezpośrednią to:

– Jest idealna dla osób początkujących, gdyż pozwala na szybką i bezstresową naukę.

– Skuteczna forma immersji językowej, dzięki której, oswajasz się i osłuchujesz z językiem.

– Skuteczna nauka sporej ilości słownictwa i wyrażeń w pełnych zdaniach, które po wielu powtórzeniach zapadają w pamięć.

– Pokonanie bariery językowej. Szybkie tempo i gotowe modele odpowiedzi sprawiają, że najbardziej nieśmiała osoba przełamie się i zacznie mówić.

Ile czasu potrzebujesz, aby swobodnie komunikować się w języku obcym?

Teraz odpowiemy na jedno z najbardziej nurtujących pytań, jakie przychodzi do głowy osobom podejmującym się nauki języka obcego.

Ile czasu zajmie mi nauka języka obcego?

Na kursie językowym w szkole językowej Lingua Pro nauczysz się płynnej i swobodnej komunikacji na zajęciach grupowych, które odbywają się najczęściej raz w tygodniu po 60 lub 90 minut, w zależności od liczby osób. Jednak grupy nie przekraczają 7 uczestników kursu językowego, tak aby każdy mógł w pełni wykorzystać czas zajęć.

Zapytasz pewnie, czy zajęcia raz w tygodniu to nie za mało, aby w ciągu 10 miesięcy, bo tyle trwa jeden semestr kursu od początku września do końca czerwca, zacząć swobodnie komunikować się w języku obcym?

Jest to jak najbardziej osiągalne i możliwe! Sekretem skutecznej i efektywnej nauki języka obcego jest systematyczność oraz rozsądne dawkowanie wiedzy. Wystarczy poświęcić tylko 15 – 20 minut dziennie, aby skutecznie uczyć się języka. Regularne utrwalanie wiedzy i umiejętności zdobytych na kursie językowym jest kluczem do sukcesu w osiągnięciu swobodnej i płynnej komunikacji. Sposoby na to, jak dokładnie w efektywny i skuteczny sposób możesz przyśpieszyć naukę języka obcego, poznasz z poniższego artykułu.

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl