Angielski - ciekawostkiJapońskiNiemieckiVariousKursy hybrydowe w Lingua Pro

21 października 2021

Motywem przewodnim w naszych czasach stała się nieustanna zmiana, a nam nie pozostało nic innego jak dostosować się do nowej sytuacji. Dotychczas kursy w naszej szkole odbywały się albo stacjonarnie, albo zdalnie. Postanowiliśmy połączyć obie formy. W związku z tym od roku szkolnego 2021/2022 w Lingua Pro wprowadziliśmy trzeci rodzaj kursów, który jest odpowiedzią na...

Motywem przewodnim w naszych czasach stała się nieustanna zmiana, a nam nie pozostało nic innego jak dostosować się do nowej sytuacji. Dotychczas kursy w naszej szkole odbywały się albo stacjonarnie, albo zdalnie. Postanowiliśmy połączyć obie formy. W związku z tym od roku szkolnego 2021/2022 w Lingua Pro wprowadziliśmy trzeci rodzaj kursów, który jest odpowiedzią na potrzeby naszych kursantów. Z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że jesteśmy jedną z nielicznych szkół językowych w Bydgoszczy, która organizuje kursy hybrydowe.

Kursy hybrydowe umożliwiają równoległe prowadzenie grupowych zajęć w salce oraz równoczesną transmisję w czasie rzeczywistym dla uczniów po drugiej stronie ekranu komputera. Oznacza to, że lektor oraz cześć kursantów spotyka się w szkole, a pozostali łączą się z nimi za pośrednictwem Internetu.

Ten sposób nauki z wielu powodów cieszy się coraz większą popularnością.

  1. Oszczędność czasu. Świat pędzi do przodu, a my razem z nim. Jesteśmy zabiegani i czasami dochodzimy do wniosku, że musimy z czegoś zrezygnować, ponieważ zabraknie nam czasu, aby dojechać punktualnie na miejsce. Kursy hybrydowe zapobiegają takim dylematom. W zajęciach można wziąć udział z dowolnego miejsca w Polsce, a nawet poza jej granicami.
  2. Zachowanie ciągłości nauki niezależnie od okoliczności. Pandemia nauczyła nas, że musimy nie tylko szczególnie dbać o nasze zdrowie, ale mieć również na uwadze dobro innych. Kursy hybrydowe są więc najodpowiedniejszym wyborem, jeśli uczeń jest chory bądź przebywa na kwarantannie, ale mimo to nie chce opuszczać zajęć.
  3. Wygoda i redukcja stresu. W domu czujemy się swobodniej, zwłaszcza gdy rozsiądziemy się wygodnie na kanapie z kubkiem ulubionego napoju. Jest to też wspaniała opcja dla nieśmiałych osób, które bałyby się odezwać w towarzystwie pozostałych kursantów.

Oczywiście nie chcemy udawać i przekonywać Was, że taka forma kursu nie ma wad.

  1. Problemy techniczne. Niewątpliwie kłopot sprawi słabe łączę internetowe lub wadliwy sprzęt. Nie zmuszamy naszych uczniów do włączania kamerek, choć zawsze miło nam widzieć ich twarze. Udział w kursie uniemożliwia jednak niesprawny mikrofon lub głośniki, ponieważ wtedy kursant nie może brać czynnego udziału w lekcji.
  2. Trudności w utrzymaniu odpowiedniego poziomu koncentracji. Czasami w tle słyszymy płaczące dzieci, muzykę dobiegającą z sąsiedniego mieszkania lub wirujące wiertło wiertarki. Hałas wytrąca z równowagi nie tylko ucznia, ale również kursantów stacjonarnych i lektora. W takich momentach prosimy o wyciszenie mikrofonów na jakiś czas.
  3. Wyzwanie dla nauczyciela. Kursy w formie hybrydowej wymagają od lektorów większego wysiłku i podzielności uwagi. Musimy sprawdzać, czy na pewno wszystko działa, zanim zadamy następne pytanie. Musimy też kontrolować sytuację w klasie, bo kursanci czasami rozpraszają się, gdy część grupy łączy się zdalnie. Nie jest to łatwe, ale robimy, co w naszej mocy, aby nauczyć Was mówić płynnie w języku obcym.

W nowym roku szkolnym staramy się zadowolić wszystkich naszych klientów. Ofertę kursów językowych w trybie hybrydowym kierujemy do każdego, kto z jakiś powodów nie może bądź nie chce uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, ale ma dostęp do urządzenia z połączeniem internetowym oraz aplikacji Skype. Wychodzimy na przeciw tym, którym kursy online nie przypadły do gustu. Spełniamy też oczekiwania tych, dla których kursy stacjonarne nie są najlepszym rozwiązaniem.

 

Autor: Sandra – lektorka języka niemieckiego w Lingua Pro

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl