VariousWimbledon

4 lipca 2022

Wimbledon to prestiżowy turniej tenisowy, który od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wielu tenisistów z niecierpliwością czeka na to wydarzenie. Co więcej, sam Wimbledon zalicza się do tak zwanego Wielkiego Szlema, w którego skład wchodzą również następujące turnieje: Australian Open, turniej Rollanda Garrosa oraz US Open. Zwycięstwo w którymkolwiek z turniejów wielkoszlemowych uznaje się...

Wimbledon to prestiżowy turniej tenisowy, który od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wielu tenisistów z niecierpliwością czeka na to wydarzenie. Co więcej, sam Wimbledon zalicza się do tak zwanego Wielkiego Szlema, w którego skład wchodzą również następujące turnieje: Australian Open, turniej Rollanda Garrosa oraz US Open. Zwycięstwo w którymkolwiek z turniejów wielkoszlemowych uznaje się za wybitne osiągnięcie.

Wszystko zaczęło się w 1877

Pierwsza edycja Wimbledonu odbyła się w 1877 roku. Od tego czasu turnieje tenisowe rozgrywa się tam jako mistrzostwa Anglii. O Wimbledonie mówi się, że są to nieoficjalne mistrzostwa świata na kortach trawiastych.

The Championships

Wimbledon to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie. Rozgrywa się go w londyńskiej dzielnicy Wimbledon na kortach trawiastych All England Lawn Tennis and Croquet Club. Turniej odbywa się rok rocznie na przełomie czerwca i lipca. W tym roku rozgrywki przydają na okres od 27 czerwca do 10 lipca.

Kolory na Wimbledonie

Ciemnozielony i fioletowy to kolory Wimbledonu. W takich też kolorach jest logo Wimbledonu, a nawet ręczniki dla zawodników. Do 2005 roku sędziowie i dzieci podające piłki miały obowiązek noszenia ubrań w tych kolorach. Obecnie wygląda to inaczej. Noszą oni ubrania w kolorze granatowym z kolekcji Ralpha Laurena. Sami tenisiści występują w białych strojach.

Truskawki i bita śmietana

Wielu osobom Wimbledon kojarzy się z truskawkami z bitą śmietaną. Jedzą je widzowie. Jest to nieodłączny punkt każdego meczu. Ciekawe jest to, że w związku z Wimbledonem co roku zużywa się ponad 38 ton truskawek.

Od poniedziałku

Tradycją jest rozpoczynanie Wimbledonu w poniedziałek. Siódmy dzień turnieju, czyli niedziela, zwykle był dniem wolnym od wszelkich rozgrywek. Jednakże w następujących latach: 1991, 1997, 2004 i 2015 mecze odbyły się też w niedzielę. Powodem były opady deszczu. Wówczas można było kupić tanie bilety, dostępne od ręki, których nie trzeba było wcześniej rezerwować. Za kolejną tradycję wimbledońską niejako można uznać deszcz. Co więcej, od 2022 roku wprowadzono zmianę i mecze mają odbywać się również w niedzielę.

Nagrody

Zwycięzcy otrzymują trofea oraz nagrody pieniężne. 0d 2007 roku nagrody pieniężne dla tenisistów i dla tenisistek zostały ostatecznie wyrównane.

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 20:00
Linguapro © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl