VariousZ cyklu „Poznajcie naszych lektorów” – przedstawiamy Zuzię

29 września 2021

1. Jakiego języka/języków obecnie nauczasz? Uczę języka hiszpańskiego. 2. Dlaczego zaczęłaś się interesować językiem, którego nauczasz? Zawsze fascynowała mnie kultura krajów latynoskich, dlatego w liceum wyjechałam na wymianę roczną do Dominikany. Po powrocie napisałam międzynarodowy egzamin z hiszpańskiego DELE C1, który zdałam pozytywnie, dzięki czemu zdobyłam certyfikat nauczyciela. 3. Co najbardziej lubisz w języku, którego...

1. Jakiego języka/języków obecnie nauczasz?

Uczę języka hiszpańskiego.

2. Dlaczego zaczęłaś się interesować językiem, którego nauczasz?

Zawsze fascynowała mnie kultura krajów latynoskich, dlatego w liceum wyjechałam na wymianę roczną do Dominikany. Po powrocie napisałam międzynarodowy egzamin z hiszpańskiego DELE C1, który zdałam pozytywnie, dzięki czemu zdobyłam certyfikat nauczyciela.

3. Co najbardziej lubisz w języku, którego nauczasz?

W hiszpańskim najbardziej lubię to, że jego znajomość otwiera drzwi do wielu krajów, poza tym jest bardzo dobrą bazą do nauki innych języków romańskich tj. francuskiego czy portugalskiego.

4. Kiedy postanowiłaś uczyć się języka obcego, którego nauczasz?

Zaczęłam uczyć się rok przed wyjazdem na Dominikanę.

5. Jak wyglądała Twoja nauka?

Na początku oglądałam telenowele po hiszpańsku, a gramatykę czytałam sama z książek. Potem uczęszczałam trochę na zajęcia.

6. Język, który chciałabyś się jeszcze nauczyć?

Oprócz hiszpańskiego mówię też po francusku, angielsku i po portugalsku, ale bardzo chciałabym się nauczyć języka rosyjskiego i niemieckiego.

7. Co robisz w wolnym czasie?

W wolnym czasie lubię spacerować, jeździć na rowerze i ćwiczyć jogę. Poza tym uwielbiam rozmawiać w różnych językach z ludźmi z różnych krajów.

8. Jaka jest najciekawsza książka, jaką czytałaś?

Biografia Tonego Halika.

9. Największe marzenie?

Zwiedzić świat.

10. Na koniec możemy być jednym zdaniem – co powiedziałabyś swoim obecnym i przyszłym kursantom?

Nauka języka to piękny proces, ale wymagający czasu i pracy, dlatego uzbrójcie się w cierpliwość, a przy odpowiednich staraniach osiągniecie sukces.

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl