VariousJakie języki obce są teraz popularne

11 lipca 2023

Kiedyś popularnymi językami obcymi był rosyjski i niemiecki. Później nadszedł czas na język angielski, który stał się już absolutną podstawą. Umiejętność języka angielskiego na poziomie B2 jest już zamieszczana jako wymagania w większości ogłoszeń o pracę, a jego umiejętność testujemy praktycznie co chwilę. Mamy możliwość rozmowy z obcokrajowcami, wyjeżdżamy na wycieczki, korzystamy z anglojęzycznych nazw...

Kiedyś popularnymi językami obcymi był rosyjski i niemiecki. Później nadszedł czas na język angielski, który stał się już absolutną podstawą. Umiejętność języka angielskiego na poziomie B2 jest już zamieszczana jako wymagania w większości ogłoszeń o pracę, a jego umiejętność testujemy praktycznie co chwilę. Mamy możliwość rozmowy z obcokrajowcami, wyjeżdżamy na wycieczki, korzystamy z anglojęzycznych nazw w sklepach. Języka angielskiego uczą się już dzieci w szkołach podstawowych, a nawet przedszkolach. Jeśli nie znasz tego języka, warto to więc szybko nadrobić.

Wiele osób szuka jednak alternatywy lub dodatkowych umiejętności, aby wyróżnić się na rynku pracy i nie tylko. Popularne stają się mniej znane języki obce, takie jak hiszpański, a czy  japoński.
Język hiszpański staje się teraz coraz bardziej popularnym językiem obcym. Hiszpański to język obcy zyskujący na popularności szczególnie w ostatnich 5 latach. Coraz częściej słyszymy piosenki hiszpańskojęzyczne, które się stają hitami na polskim rynku. Język hiszpański  jest melodyjny, przyjemny w nauce i nadal dość oryginalny, dlatego właśnie staje się tak popularny wśród uczniów.
Co może wnieść jego znajomość?  Coraz więcej korporacji potrzebuje pracowników z umiejętnością hiszpańskiego, więc łatwiej znaleźć dobrze płatną i ciekawą pracę. Hiszpański rynek nieruchomości staje się popularny nie tylko wśród zamożnych Polaków. Mieszkania w Hiszpanii stają się świetną inwestycją, jako wynajem, a także jako zabezpieczenie przyszłości. Znajomość języka hiszpańskiego przyda się, wiec tym, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej tematyce.

 Język japoński i inne języki azjatyckie stają się coraz bardziej popularne

Japońska kultura coraz bardziej przenika do Polski. Osoby, które pokochają, chociaż jeden aspekt Japonii, stają się wkrótce absolutnymi fanami całej kultury — szczególnie nastolatkowie. Japonia bardzo różni się od naszej kultury, znacznie bardziej niż kraje europejskie. Może dlatego tak bardzo zachwyca i przyciąga młodych ludzi. Znajomość tak popularnego wśród nastolatków języka obcego może bardzo przydać się w niedalekiej przyszłości. Japonia to też wielka potęga gospodarcza. Wiele firm potrzebuje pracowników, którzy są w stanie poruszać się po japońskim rynku. Język japoński nie jest jeszcze tak popularny, jak angielski, niemiecki czy nawet hiszpański, dlatego jego znajomość jest wyróżnieniem na rynku pracy. Konkurencja jest mniejsza niż w przypadku standardowych języków a stanowiska dobrze płatne.

Jakie języki obce są teraz najbardziej popularne? Nadal najbardziej popularnym językiem obcym jest język angielski, ale jego popularność w Polsce sprawia, że powoli przestaje być traktowany jako język obcy. Z tego powodu warto zastanowić się nad nauką drugiego popularnego języka obcego. Hiszpański i Japoński to bardzo dobre opcje. Podczas nauki tych popularnych języków obcych możesz poznać nie tylko język, ale i kulturę i zawiązać bardzo ciekawe znajomości. W szkołach językowych dostępnych jest wiele języków obcych , które warto rozważyć, żeby mieć przewagę na rynku pracy, rozwijać się dla siebie, a także poznawać nowych ludzi i kultury.

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl