NiemieckiŚwięta Wielkanocne w Niemczech

5 kwietnia 2023

Święta Wielkanocne w Niemczech Święta Wielkanocne są bardzo ważnymi świętami w Niemczech, podobnie jak w innych krajach europejskich. Okres Wielkanocy w Niemczech rozpoczyna się w Wielki Czwartek, a kończy w drugi dzień świąt, czyli w Wielki Poniedziałek. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota W Niemczech tradycyjnie w Wielki Czwartek wieczorem odbywa się Msza Wieczerzy Pańskiej....

Święta Wielkanocne w Niemczech

Święta Wielkanocne są bardzo ważnymi świętami w Niemczech, podobnie jak w innych krajach europejskich. Okres Wielkanocy w Niemczech rozpoczyna się w Wielki Czwartek, a kończy w drugi dzień świąt, czyli w Wielki Poniedziałek.

Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota

W Niemczech tradycyjnie w Wielki Czwartek wieczorem odbywa się Msza Wieczerzy Pańskiej. W Wielki Piątek, nazywanym „Karfreitag”, odbywają się procesje i nabożeństwa, a sklepy i bary są zamknięte. W sobotę wieczorem, czyli w Wielką Sobotę, odbywa się uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej, podczas której zapalane są świece i odmawiana jest Litania do Wszystkich Świętych.

Niedziela Wielkanocna

W Niedzielę Wielkanocną, nazywaną „Ostersonntag”, kościoły organizują uroczyste Msze Święte. Po Mszy Świętej, rodziny i przyjaciele gromadzą się, aby świętować i delektować się specjalnymi potrawami. Popularne niemieckie dania na Wielkanoc to między innymi jajka faszerowane różnymi składnikami, paschalne ciasta oraz biała kiełbasa z białym chrzanem.
Poniedziałek Wielkanocny
Poniedziałek po Wielkanocy, nazywany „Ostermontag”, jest również dniem wolnym od pracy w Niemczech. W tym dniu wiele osób odwiedza przyjaciół i rodzinę, a niektórzy wyjeżdżają na wycieczki.
W niektórych regionach Niemiec, na przykład w Bawarii i Saksonii, Wielkanoc obchodzona jest bardzo uroczyście. W tych regionach organizowane są procesje i ludowe festyny związane z tą okazją.

Podsumowanie

Podsumowując, Wielkanoc w Niemczech to czas pięknych i uroczystych obchodów religijnych, które trwają przez cały tydzień. To także czas, kiedy rodziny i przyjaciele gromadzą się, aby świętować i delektować się specjalnymi potrawami.

Wesołych Świąt Wielkanocnych po niemiecku

W języku niemieckim powiedzenie „Wesołych Świąt Wielkanocnych” można wyrazić na kilka sposobów. Najczęściej używanym zwrotem jest „Frohe Ostern!”
Innymi sposobami na powiedzenie „Wesołych Świąt Wielkanocnych” po niemiecku są:
„Schöne Ostertage!” – co oznacza „Pięknych dni Wielkanocnych!”
„Frohe Osterfeiertage!” – co oznacza „Szczęśliwych i uroczystych dni Wielkanocnych!”
„Gesegnete Ostern!” – co oznacza „Błogosławionej Wielkanocy!”
Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl