Angielski - ciekawostkiFordonJapońskiNiemieckiPiosenka na lekcji języka obcego dla dzieci

29 września 2021

W Lingua Pro doceniamy rolę piosenek w procesie nauki, ponieważ bardzo dobrze wpisują się w naszą metodę nauczania, która opiera się na rozwijaniu sprawności mówienia oraz aktywnego słuchania. Najchętniej i najczęściej z muzyką pracują nasi młodsi kursanci. Dlaczego, jak i po co? O tym przeczytacie w poniższym wpisie. ♪ „muzyka łagodzi obyczaje” Nikogo raczej nie...

W Lingua Pro doceniamy rolę piosenek w procesie nauki, ponieważ bardzo dobrze wpisują się w naszą metodę nauczania, która opiera się na rozwijaniu sprawności mówienia oraz aktywnego słuchania. Najchętniej i najczęściej z muzyką pracują nasi młodsi kursanci. Dlaczego, jak i po co? O tym przeczytacie w poniższym wpisie.

♪ „muzyka łagodzi obyczaje”

Nikogo raczej nie zdziwi przywołanie w tym miejscu tego porzekadła, gdyż nie od dziś wiadomo, że piosenki wprowadzają przyjemną atmosferę oraz pozwalają obniżyć poziom stresu. Dzieci są zadowolone i spokojne, ponieważ muzyka angażuje je emocjonalnie. Tworzymy pozytywne skojarzenia, które towarzyszą uczniom również poza lekcją, wydłużając tym samym ich kontakt z nauczanym językiem.

♪ ułatwiają uczniom poznawanie języka

Wprowadzanie nowych słówek i struktur gramatycznych przy użyciu piosenek jest bardzo korzystne dla uczniów, ponieważ dzieci mają kontakt z żywym językiem. Piosenki zmuszają do pracy obie półkule mózgowe. Rymy i wpadający w ucho refren ułatwiają zapamiętywanie nawet całych zdań. Przyswajamy więcej słów, gdy towarzyszy im rytm i melodia niż kiedy są tylko słowami mówionymi. Słuchając i śpiewając piosenki poznajemy naturalne brzmienie języka obcego, ćwiczymy właściwą intonację , poprawiamy wymowę oraz akcent.

♪ coś nowego, innego

Piosenki urozmaicają nasze lekcje oraz wprowadzają element zabawy. Szkoła niektórym dzieciom kojarzy się jedynie z wykonywaniem nudnych ćwiczeń z podręcznika. Utwory muzyczne pozwalają od tego odejść. Nauczyciele czerpią z tej metody nie mniejszą przyjemność, co uczniowie. Muzyka pobudza zainteresowanie nauką języka. Brak nudy oraz kreatywność pozytywnie wpływają na motywację uczniów, zwłaszcza że obecnie możemy znaleźć piosenki niemal na każdy temat.

Autorka: Sandra – lektorka języka niemieckiego w szkole Lingua Pro w Bydgoszczy.

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl