JapońskiWielkanoc w Japonii

15 kwietnia 2022

Zbliża się Wielkanoc (jap. イースター, czyt. iisutaa lub 復活祭, czyt. fukkatsusai), a czy wiecie jak wyglądają święta w Japonii? Otóż ze względu na małą liczbę katolików, nie cieszą się one popularnością, tak jak np. Boże Narodzenie. Szacuje się, że tylko 1% mieszkańców jest chrześcijanami i obchodzi Wielkanoc. Tak więc jeżeli bylibyście w Kraju Kwitnącej Wiśni...

Zbliża się Wielkanoc (jap. イースター, czyt. iisutaa lub 復活祭, czyt. fukkatsusai), a czy wiecie jak wyglądają święta w Japonii? Otóż ze względu na małą liczbę katolików, nie cieszą się one popularnością, tak jak np. Boże Narodzenie. Szacuje się, że tylko 1% mieszkańców jest chrześcijanami i obchodzi Wielkanoc. Tak więc jeżeli bylibyście w Kraju Kwitnącej Wiśni i chcieli świętować w niedzielę i poniedziałek, musicie liczyć się z tym, że trzeba w planie dnia uwzględnić wizyty w pracy, czy szkole Dla większości mieszkańców Kraju Wschodzącego Słońca niedziela wielkanocna jest zwykłym dniem, a lanego poniedziałku nie obchodzi się wcale.

Czasami zdarza się tak, że nasze święto przypada w okresie kwitnienia wiśni. Wówczas tłumy Japończyków udają się do pobliskich parków, aby podziwiać te piękne kwiaty. Zwyczaj ten nosi nazwę hanami (jap. 花見). Wydarzenie to przyciąga nie tylko Japończyków, ale i turystów z całego świata. Jest to niezwykły czas, który można spędzić w gronie rodziny i przyjaciół. Co ciekawe, właśnie kwitnące wiśnie są symbolem nowego życia. Przybywając do Japonii na wiosnę, warto odwiedzić miasto Kanzawa, położone niedaleko Tōkyō. To właśnie tam znajduje się jeden z największych ogrodów w Japonii – Kenrokuen (jap. 兼六園), gdzie można podziwiać piękno setek kwitnących drzew. Jedną z najbardziej lubianych odmian wiśni jest Somei Yoshino. Jej kwiaty są niemal całkowicie białe lub delikatnie różowe, więc kiedy zawieje wiatr i płatki spadając wirują po całej okolicy, można mieć wrażenie jakby sypał na nas puszysty śnieg. Taka sceneria jest bardzo romantyczna, dlatego też wiele par udaję się na randkę prosto pod wiśniowe drzewa.

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych! – 復活祭おめでとう! (czyt. fukkatsusai omedetō) lub ハッピーイースター! (happii iisutaa)

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl