VariousPodobieństwa pomiędzy językiem hiszpańskim, włoskim i portugalskim.

30 listopada 2022

Język hiszpański, włoski i portugalski, ale również francuski i rumuński należą do grupy języków romańskich i wywodzą się z języka łacińskiego (Roma – łacińska nazwa Rzymu). Jeżeli nauczysz się jednego z tych języków obcych to nauka kolejnego będzie stosunkowo prosta, ponieważ języki te są do siebie podobne w około 75 %. Na pewno początki będę...

Język hiszpański, włoski i portugalski, ale również francuski i rumuński należą do grupy języków romańskich i wywodzą się z języka łacińskiego (Roma – łacińska nazwa Rzymu).

Jeżeli nauczysz się jednego z tych języków obcych to nauka kolejnego będzie stosunkowo prosta, ponieważ języki te są do siebie podobne w około 75 %. Na pewno początki będę najtrudniejsze gdyż wyrazy najczęściej używane są najczęściej nieregularne i bardzo specyficzne dla danego języka. Natomiast podobieństw będzie co nie miara. Poza tym czym trudniejszy wyraz, czym rzadziej używany tym bardziej podobny do języka łacińskiego, a wiec znajomo brzmiący również w innych językach romańskich, ale także w języku polskim. Owocnej nauki !

Autor: Leszek Biegała – Poliglota w szkole językowej Lingua Pro w Bydgoszczy

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl