NiemieckiSommerferien in Deutschland

15 lipca 2021

Atrakcje turystyczne dla dorosłych i dzieci w Niemczech Wybór miejsca na spędzenie urlopu nie zawsze przychodzi nam łatwo, zwłaszcza gdy w podróż wybierają się z nami mali poszukiwacze przygód. W poniższym artykule przedstawię 3 ciekawe miejsca w Niemczech, do których można wybrać się razem z dziećmi. 1. Märchenwald W Dolinie Izaury znajduje się nadzwyczajny baśniowy...

Atrakcje turystyczne dla dorosłych i dzieci w Niemczech

Wybór miejsca na spędzenie urlopu nie zawsze przychodzi nam łatwo, zwłaszcza gdy w podróż wybierają się z nami mali poszukiwacze przygód. W poniższym artykule przedstawię 3 ciekawe miejsca w Niemczech, do których można wybrać się razem z dziećmi.

1. Märchenwald
W Dolinie Izaury znajduje się nadzwyczajny baśniowy szlak, który usytuowany jest w środku lasu. Zwiedzający spotkają na swojej drodze ponad 200 figur z dobrze sobie znanych baśni. Kto nie chciałby zobaczyć „na żywo” Jasia i Małgosi, Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Śpiącej Królewny czy Kota w Butach? Dodatkowo po naciśnięciu specjalnego przycisku można posłuchać tekst baśni po niemiecku lub angielsku. Ponadto na terenie parku jest wiele placów zabaw dostosowanych do różnych grup wiekowych. Dzieci mogą skorzystać z karuzeli, huśtawek, kolejek, zjeżdżalni i parków linowych, a także bawić się w labiryntach i domkach na drzewach. Jeśli dziecko już jakiś czas temu powinno odstawić smoczek, ale nie potrafi się bez niego obejść, warto zaprowadzić je do Smoczkowego Drzewa.

2. Panometer Lipsk
W 2003 roku austriacki fotograf i artysta, Yadegar Asisi, zrealizował w starym nieizolowanym zbiorniku gazowym pierwszą niezwykłą wystawę fotografii. Mowa tutaj o największych na świecie panoramach 360° o wysokości nawet 32 metrów i obwodzie do 110 metrów! Asisi wykorzystuje w pracy najnowsze technologie cyfrowe, które pozwalają mu połączyć rysunki z obrazami i zdjęciami. Nazwa tego muzeum powstała z połączenia niemieckich słów „PANOrama” i „gasoMETER”. Autor prezentuje na swoich fotografiach zwykły ogród. Czy ktoś jednak widział już ogromną pszczołę wielkości człowieka lub polującego w trawie kota-olbrzyma? Rozglądając się po tej sali, można poczuć się jak Tomcio Paluch lub Calineczka! Artysta zadbał też o charakterystyczne dla przyrody dźwięki oraz specjalne oświetlenie, które nawiązuje do naturalnego cyklu dnia i nocy.

3. Tropical Island
Jeśli pobyt na tropikalnej wyspie dotychczas pozostawał w sferze marzeń, to wraz z wizytą w tym miejscu wszystko się zmieni. Być może ciepłe kraje dla niektórych są wciąż za daleko, ale ta „tropikalna wyspa” znajduje się około 60 km na południe od centrum Berlina. Od polskiej granicy do przejechania jest około 90 km. Dlaczego to miejsce jest aż tak wyjątkowe? Na terenie dawnej hali produkcyjnej mieści się największy na świecie las tropikalny przykryty dachem oraz piaszczysta plaża. W skład kompleksu wchodzą również sauny, bary, restauracje, jacuzzi oraz najwyższa w Niemczech zjeżdżalnia wodna (aż 27 metrów wysokości!). W środku utrzymywana jest stała temperatura 26°C i wysoka wilgotność powietrza. Te warunki przyczyniły się do powstania podobnego klimatu, jak w tropikach!

Kontakt
ul. Królowej Jadwigi 18, 85-231 Bydgoszcz
+48 732 242 007
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 12:00/ 16.00 - 20.00
Linguapro © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl